Když jsem se začala věnovat kosmetice TianDe, zamilovala jsem se okamžitě do přírodních vložek TianDe, které mi srovnaly bolestivou menstruaci. Jsou naprosto parádní. Pomohly kolem mne tolika ženám – se stejným problémem, ale také s dalšími ženskými potížemi (krvácení z děložního čípku, s cystami, mykózami, aj.).

Složení bylin ve vložkách je patentováno Institutem čínské medicíny a jsou dělány tak, aby podporovaly a harmonizovaly ženské zdraví. Dokonce pomáhají ženám po přechodu a jak působí blahodárně na ženské zdraví, ženy se celkově cítí vitálněji, mají více energie. Vložky také optimálně působí na podporu mládí žen.

Máme s manželem obchod TianDe v Ústí nad Labem a eshop nakupuj-tiande.cz. Jsem v kontaktu s velkým množstvím klientů a mohla bych zde psát velké množství příběhů, jak TianDe pomohlo s tamtím a tímto. Stačí mi příběh mé vlastní 85 leté babičky, která je skeptická skoro ke všemu a byla velmi i k TianDe. Nedávno mi volala a říkala mi: „Irenko, můžeš mi poslat prosím ty zázračné náplasti na bolest – ty žlutý? To je to jediný, co mi pomáhá na mou bolavou kyčel, abych se vyspala!“ Myslela tím Wutong, bylinkové náplasti na bolest.

Dostaly se ke mne v poslední době články, jak TianDe není přírodní a určitě není léčivé, atd. Jeden článek rozebíral složení jednoho nejlevnějšího krému na obličej a přístupy některých prodejců a napadal TianDe celkově. Dokonce ho hromadně rozesílá do messengeru lidem.

Nemůžu se zde veřejně vyjadřovat a používat výrazy jako léčivé, protože dle legislativy to není možné.

Ale, troufám si říct, že čínská medicína ví, co dělá a receptury staré více než 4000 let prostě umí věci, o kterých si západní kultura může nechat zdát.

Moje kamarádka, která trpěla mykózou po celém těle několik let, kdy jen měsíc používala TianDe sůl z mrtvého moře a mazala se krémem z hadího tuku za pár korun, kdy jí po měsíci celý ekzém zmizel, by sama řekla více o slovo „léčivé“.

Každopádně: TianDe se označuje jako přírodní kosmetika a zde má spoustu kritiků.

Co to ale znamená přírodní kosmetika?

Když jsem se začala věnovat TianDe, začala jsem TianDe nabízet lidem, co jsou opravdu přírodní. Narazila jsem, protože mi ve složení našly látky, jako konzervanty. Sami používají kokosový olej (také ho mám ráda), či krém, který si sami vyrobí. Chápu to, nemám nic proti.

Mně ale konzervanty v daných krémech nevadí. Před lety jsem razila cestu, co si dát na obličej, protože mám velmi citlivý obličej a nemůžu si namazat na obličej „jentak“ něco.

Nakoupila jsem si přírodní kosmetiku bez konzervantů a produkty se mi po měsíci zkazily. Nakonec jsem kupovala velmi nákladné krémy pro citlivou pleť v lékárně, složení jsem nestudovala.

Konzervant a „pan Google“

Pokud si zadám do Googlu nějaký konzervant a přečtu si články plné strachu, mám paniku, že už teď musím mít minimálně rakovinu, protože dané konzervanty jsou dnes v potravinách a ve světě kolem nás. Ale…

Naprosto chápu snahu lidí jít co nejpřirozenější cestou a uchovat si co největší zdraví. Ale, jsem zastánce toho, že se nemá nic přehánět… Roky pracuji s lidmi metodou JIH a vím, že větším nepřítelem člověka než konzervant je jeho vlastní strach a kontrola, aby neudělal něco špatného. Proto sama volím „zdravý selský rozum“ a řídím se vlastním pocitem a intuicí. A taky vím, že každý jsme jiný a co dobrého je pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. Možná, kdybychom si tohle uvědomili – a každý opravdu vnímal své tělo a svou intuici, nemuselo by být tolik rozumových článků co je a co určitě není správné…

Ale, zpátky k tématu!

Konzervanty se začaly přidávat do kosmetických přípravků, když jejich výrobci zjistili, jak nebezpečný pro lidskou kůži může být zkažený krém hemžící se bakteriemi. V 50. letech 20. století bylo mnoho lidí zasaženo prošlými kosmetickými produkty a v některých zemích bylo výrobcům ze zákona přikázáno konzervanty používat. Stejně tak jako v zemi naší.

TianDe je nazvaná přírodní kosmetika, protože obsahuje velké množství unikátních přírodních složek. Tento název mohou užívat kosmetiky, jejichž složení je z většiny přírodní. Neznamená to, že v nich nenajdete chemickou složku. Také je za to mnoho přírodních kosmetik plísněno a kritizováno.

Většina lidí používá běžně dostupnou kosmetiku z drogerie, z jiných katalogů a firem, kde je přírodních složek opravdu minimum, nikdo to neřeší. Upřímně, vadí mi, že teď TianDe prochází takovými kritikami a je i některými lidmi nařčeno, že způsobuje rakovinu a já nevím, co ještě. Mám pocit, že se tady někdo zbláznil…

Proto moji zákazníci se stali „normální“ lidé, převážně ženy, které uvítají luxusní kosmetiku a produkty pro zdraví za rozumnou cenu. Samy vnímají efekt těchto produktů na sobě a udělají si vlastní názor a zkušenost.

TianDe je prý přírodní kosmetika „střední třídy“, tzn. – za danou cenu kupujete produkt. Musím říct, že ze zkušenosti, co tyto výrobky umí, bych ji označila za třídu vysokou, pokud se podíváme ale z hlediska složení, tak tomu rozumím.

Pokud se podívám na složení nejlevnějšího krému (mimochodem TianDe má přes 500 produktů), jsou v něm opravdu syntetické složky. Je ale zapotřebí nejen říci A, ale říci i B. Tento nejlevnější krém na obličej je s ovčí placentou a mnoho kritiků si bere na paškál právě tento krém.

Moje kamarádka a kolegyně Hana Mokrá je shodou okolností doktorka chemie a jsem moc ráda, že se na ni můžeme obrátit a že nám řekne otevřeně to A, ale poví nám také B – a rozebere a vysvětlí. Ovčí placenta je plná úžasných složek, plných života. Ale aby nevytvářela další a další život řetězením a reagováním a tvořila sama o sobě sloučeniny, které by pro nás byly škodlivé, i jedovaté, je zapotřebí krém zabezpečit. Je na každém, ať zváží, co to pro něj znamená.

Každopádně tento ovečkový krém byl můj první krém, který jsem vyzkoušela v TianDe – byla jsem překvapená, že nemám žádnou reakci. Nejen, že jsem se neosypala, ale velmi brzy jsem na pleti viděla i efekt (jak jsem říkala, mám velmi citlivou pleť a většinou jsem si musela kupovat krém v lékárně). Musím říct, že to pro mne byl nejsměrodatnější efekt.

Když čtete složení konzervantů, zajímejte se také, jaké tam je množství. Pokud je velké, krém vám vydrží opravdu dlouho. Pokud je malé, krém od otevření musíte rychleji spotřebovat. V TianDe krémech je datum spotřeby od otevření od 1 měsíce do 6 měsíců, výjimečně je na produktu 12M.

V TianDe nejsou „jen“ pleťové krémy, ale jsou zde i produkty pro zdraví. Denně se setkávám s nadšenými lidmi, které TianDe používají.

Výrobky TianDe obsahují byliny pěstované v jedné z nejčistší oblasti světa – v Altaji, kde jsem sama byla a je to jedno z nejnádhernějších míst, co jsem zažila. Setkala jsem se s lidmi, kteří přinesli myšlenku TianDe a dokázali ji vynést do této reality. Cítím energie a je pro mne čest pracovat pro tuto firmu a cítím energii i těchto produktů, nemám s nimi žádný problém.

Máme tolik produkce, že i ten nejpřírodnější člověk si přijde u některých produktů na své. Ovšem krém s ovčí placentou si nekoupí. Já ano.