Co je to MLM?

MLM bývá často zaměňován za pojem „letadlo“, či za pojem „pyramida“. Bohužel se vyskytnou nekalé firmy, které se za MLM schovávají, ale jejich snahou je rychle zbohatnout. V letadle je investiční poplatek, za který nic nedostanete, je zde zlanaření lidí a vidina rychlého a snadného zisku. Mnoho lidí láká i do MLM pod vidinou malého úsilí a velké odměny, nebo to dle pověsti lidé očekávají – a je spousta zklamaných lidí, kteří s podnikáním nemají žádné zkušenosti a očekávají, že za krátkou dobu při troše snaze by měli mít solidní výplatu.

Ti, co mají zkušenosti s podnikáním, vědí, že je to o nich a není to cesta snadná a to samé platí v MLM.

MLM je obchodní systém, který dává dohromady dvě marketingové strategie – přímý marketing a franchising. Kde jsou lidé spokojeni s danou značkou a produkty a šíří je dál formou doporučování. Kdo ho využívá, tvoří si své vlastní podnikání, svou vlastní „firmu“, v níž se zabývá především přímým prodejem svých produktů (se kterým je multilevel marketing velmi úzce spjat) a hledáním svých obchodních zástupců, kteří značku dále propagují a tvoří si své vlastní podnikání. V kvalitních MLM bývají štědré a spravedlivé systémy přerozdělování provizí.

MLM jsou různé stejně jako jsou různí lidé a i v jedné firmě můžete najít úplně jiné prostředí – jako v každém odvětví – vše záleží na lidech.

Výhodou MLM je, že pokud chcete podnikat, nečeká Vás zde investice, jen nákup produktů. Což v běžném podnikání bývá investice často vysoká.

Já a MLM

O síťovém marketingu jsem slyšela hodně negativních věcí a hodně jsem se ho bála. Tušila jsem, že to je něco jako balamutění lidí a určitě něco nekalého…

To byl taky jeden z důvodů, proč jsem do MLM nikdy nechtěla jít.

Jelikož tam ale šla jedna z mých nejlepších přítelkyň Jaruška Matušková – vybrala si TianDe a básnila mi o TianDe, koupila mi první krémy na obličej a menstruační vložky s bylinkami – velmi rychle jsem pozorovala účinky, nadchla jsem se!

Srdce mne do TianDe táhlo, ale odrazoval mne velmi pojem MLM, který má v Čechách špatnou pověst.

V TianDe je ale vstup tak příjemný, že zde vstupuje i většina spotřebitelů. Nejsou zde žádná rizika a to byla věc, která při vstupu byla důležitá pro mne.

A jak se na MLM v TianDe dívám s odstupem?

Prošla jsem si obdobím totálního nadšení do TianDe, které vedlo k rychlému pracovnímu výkonu a rychlému vzrůstu. Prošla jsem si normálním obdobím, stagnací, i pádům, a přišlo mi i několikrát touha to vzdát a vykašlat se na to. V TianDe jsem prošla tolika zkušenostmi, zůstala velká přátelství, neskutečně moc JO-AHA, i uvědomění, jak dál chci jít a jak naopak ne a jak se mi líbí dělat obchod. Jediná cesta je pro mne kvalitní služba lidem. Musím říct, TianDe mi přirostlo naprosto k srdci. Nejen produkty, které opravdu zkvalitňují život a přináší sebelásku a péči o sebe, ale i náš styl práce. Vyhovuje mi i možnost pracovat přes on-line svět.

Zjistila jsem, že nemám ráda, abych nad sebou měla někoho, kdo mne nutí plnit prodeje a abych pracovala pod strachem, naštěstí to opravdu nemám. A stejně pracuji já se svými lidmi, vysvětlím, pomůžu, jsem tady, každý je ale svým vlastním pánem a strůjcem svých rozhodnutí.

Síťový marketing v našem svobodném podání je pro mne cesta životem, kdy se věnuju tomu, co mne baví, jsem sama svým šéfem a mám kolem sebe skvělé lidi, když potřebuju poradit. Nikdo mne ale nepeskuje a neříká, co mám přesně dělat. Mám velmi moudré lidi kolem sebe.

Mám motivaci z vnějšího světa, inspiraci potřebuji ale z toho niterného. A to získávám sama ze sebe, ze spojení s mým vlastním nitrem. Líbí se mi, že není u nás na prvním místě dril a výkon, ale spokojenost a radost člověka. Dril a výkon jsem si zkusila na začátku – byla jsem sice velmi rychle úspěšná, nebyla jsem ale vůbec šťastná! A to se nedá ničím vyvážit! Věřím, že když je člověk spokojený, věří v to, co dělá, je aktivní a pracuje srdcem, úspěch se také dostaví. A ukazuje se mi, že ano.

 

Dělám obchod a věřím, že na prvním místě je člověk, spokojenost zákazníka – pomoc, důvěra, otevřenost, lidskost, láska. Stejně tak v pracovní sféře. Učíme se sdílet, pomáhat si, navzájem se motivovat. Není to o jednom z nás, je to o týmu. A jsem moc ráda, že můžu takto pracovat. Možná to zní jako pohádka, není. Sama čelím často strachům, věcem, kdy nevím, hledám. Učím se dál.

Učí mne to víře, důvěře, vytrvalosti a také tomu, jak moc moje postoje, záměry, myšlenky tvoří moji vlastní realitu. TianDe mne takhle baví. Jsem životní kouč metodou J.I.H. (což jsem byla i před TianDe) a do toho obchodník – myslela jsem si, že to nejde k sobě a jedno povolání musím upřednostnit před tím druhým. Naopak, obě se nádherně doplňují a miluju, jak jedno podporuje druhé.